Trump’tan çarpıcı Suudi Arabistan hamlesi… 2 yıl sonra komutanı aday gösterdi

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın Suudi Arabistan Büyükelçisi adayının Abizaid olduğu duyuruldu.

Lübnan asıllı olan 67 yaşındaki John Abizaid’in ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nda (CENTCOM) en uzun süreli görev yapmış asker unvanını elinde bulundurduğu vurgulanan açıklamada, emekliliğinin ardından bazı düşünce kuruluşlarında terörle mücadele alanında danışmanlık yaptığı belirtildi.

John Abizaid

John Abizaid

34 yıl görev yaptıktan sonra 2007’de emekli olan Abizaid, ABD’nin 27 bölgedeki operasyonlarından sorumluydu. Bu bölgeler arasında Arap Yarımadası, Merkez ve Güney Asya, Orta Doğu’nun büyük bir kısmı gösteriliyor.

ABD Askeri Akademisi’nden mezun olan Abizaid, yüksek lisansını ise bu ülkenin en saygın üniversitelerinden biri kabul edilen Harvard Üniversitesi’nde Ortadoğu Çalışmaları Bölümü’nde tamamladı.

Abizaid’in resmen elçi olarak atanabilmesi için Senatonun onayından geçmesi gerekiyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir