Son Dakika… Akaryakıta bir zam daha

Şimdiye kadar akaryakıt ve LPG’ye gelen zamları bir gün öncesinden açıklayan Petrol İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) seçimlere kısa süre kala bu uygulamadan vazgeçmesinin ardından devreye rakip sendika Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) girmişti. Son dönemde kayıtlı üye sayısını hızla artırarak dikkatleri çeken EPGİS akaryakıta gelen zamları ya da indirimleri bir gün önceden vatandaşlara duyurma kararı almıştı…

İLGİLİ HABERAkaryakıta gelen zamları onlar açıklayacakAkaryakıta gelen zamları onlar açıklayacak
Buna göre yurttaşlar yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde artık haberdar olamıyor. Ana akım medya zam kararlarını da artık bültenlerine yansıtmıyor. Son bir haftada hızla yükselen doların ardından ise akaryakıta zam gecikmedi. Bu kez zammı, EPGİS, sosyal medya hesabından açıkladı.

epgis1

EPGİS yaptığı paylaşımda, “22/05/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Rafineri çıkış fiyatlarında Lpg Otogaz’da 9 Kuruş/Litre zam olmuştur. Gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

epgis2

“22/05/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Rafineri çıkış fiyatlarında Motorinde 23, Benzinde 25 Kuruş/Litre zam olmuştur. Gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABER‘Halkın avukatı' Ergün akaryakıttan alınan ÖTV'yi yargıya taşıdı‘Halkın avukatı’ Ergün akaryakıttan alınan ÖTV’yi yargıya taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir