Seçim öncesi Boğaz’a kaçak piyangosu

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve arkadaşları tarafından verilen Karayolları Trafik Kanunu ve bazı yasalarda değişiklik öngören 10 maddelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.Teklifin ilk maddesi trafik cezaları düzenleniyor. 1 Ocak itibariyle her yıl artırılan ve 2019’da yüzde 23.74 oranında artırılması beklenen trafik cezaları bu kez zamsız olacak. Bu maddenin gerekçesinde, “Trafik Kanununda yer alan fiillere uygulanan ceza tutarlarının 2019 yılında yeniden değerleme oranında artırılmaksızın uygulanmasına devam edileceği hüküm altına alınmaktadır” denildi.

İstanbul Boğazı'nın krokisi.

İstanbul Boğazı’nın krokisi.

BOĞAZİÇİNE DE AF

Mayıs 2018’te Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İmar Barışı yasa teklifi görüşülürken kapsam dışında tutulan Boğaz’daki yapılar bu kez yeniden düzenlemeye alındı. Teklifte, “2960 sayılı Boğaziçi kanununda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesi ekteki şekilde değiştirilmiştir” denildi. Bu madde ile boğazdaki kaçak yapılar için de imar barışı başvurusu yapılabilecek.

İLGİLİ HABERKöprü geçişlerine af Meclis Başkanlığı'na sunulduKöprü geçişlerine af Meclis Başkanlığı'na sunuldu
KÖPRÜ CEZALARI İPTAL

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 2 Kasım 2016 tarihinden itibaren araçlarındaki aks sınırına uymadan ve yasaklı olarak geçiş yapan sürücüler verilen cezalar da affediliyor. Ödenen cezalar 28 Şubat 2019 ile 31 Mart 2019 arasında başvurulması halinde iade edilecek. Bu cezalardan dolayı açılan davalardan ilgili kişilerin feragat etmesi de şartı getiriliyor.

YSK’DA SÜRE UZATIMI

Teklifin bir başka maddesiyle de Yüksek Seçim Kurulu üyelerinin görev süresi 1 yıl uzatılıyor. 2019’da emekli olacak üyelerin 2020’de, 2022’de süresi dolacak üyelerin ise 2023’te emekli olması sağlanıyor. 11 Mayıs 2018’de çıkarılan vergi alacakları düzenlemesi kapsamında yapılandıran ancak ödeme yapmayarak hakkını kaybeden borçlulara borçlarını ödemede de yeni hak getiriliyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir