Kim, ablasını resmen çalıştırdı

Hakkında en çok spekülasyon yapılan ve Dünya’nın en gizemli ülkelerinden biri olan Kuzey Kore, tarihi bir adım atarak Güney Kore ile resmi temasta bulundu. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile bir araya geldi. Tarihi zirveye eşlik edenler arasında tanıdık bir isim de vardı.

İLGİLİ HABERKore'de tarihi zirveKore'de tarihi zirve

Kim Jong-un ile birlikte heyette yer alan Kuzey Kore liderinin kardeşi Kim Yo Jong da yer aldı. Geçtiğimiz aylarda Güney Kore’de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’nda Kuzey Kore heyeti ile birlikte katılan Kim Yo Jong, Güney Koreli temsilciler ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile aynı karede görüntülenmişti.

kore-abla-reuters

O zamanlar uluslararası kamuoyunun dikkatini çeken Kim Yo Jong yine gündemdeydi. Toplantılara ağabeyi ile katılan Kim Yo Jong, adeta Kuzey Kore liderinin yardımcısı olarak dikkatleri üzerine topladı. Bütün toplantılarda samimi tavırlarıyla fotoğraflarda yer alan Kim Yo Jong, Kim Jong-un’a yardım ederken görüntülendi.

kore-reuters

Reuters’ın geçtiği fotoğraflarda Kim Yo Jong, ağabeyi misafir defterini açarken kutusundan yeni bir kalem çıkarıyor. Kim Yo Jong’un karelerde ağabeyine yardım ederken elinin ayağının dolaştığı görülüyor.

İLGİLİ HABERKim'in adamlarıKim'in adamları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir