1 haftadır yanıyor… Ölü sayısı tarihin en yüksek seviyesine ulaştı!

San Francisco kentinin 280 km kuzeyindeki Paradise kasabası yangında neredeyse tümüyle yok oldu. Kayıp listesindeki isimlerin çoğu 65 yaş üzeri Paradise sakinleri.

Paradise ve çevresinde 8 bin 900’den fazla bina kül oldu, bölgeyi boşaltma talimatı üzerine 50 bin kişi de tahliye edildi.

california-reuters-7

Rüzgarın azalması ve havada nemin artmasının söndürme çalışmalarına yardımcı olmasına rağmen, geçen hafta Perşembe günü başlayan yangın dün itibariyle 55 bin hektarlık alanı etkiliyordu.

Ekipler, hayatını kaybedenlerin cesetlerine ulaşmaya çalışıyor.

Ekipler, hayatını kaybedenlerin cesetlerine ulaşmaya çalışıyor.

Yetkililer yangının sürdüğü alanın ancak üçte birinin çevresinde sınırlama önlemleri alınabildiğini söyledi.

california-reuters-5

Bölgede inceleme yapan California Valisi Jerry Brown, “Burası bir savaş alanı gibi” dedi. Yangın ağaçlık ve kurak aylarda iyice kurumuş olan çalılıklarla kaplı alanlarda sürüyor.

california-reuters-2

Ölü sayısının 56’ya kayıp sayısının 130’a yükseldiği yangın, eyalet tarihinin en yüksek can kaybına neden olan yangını olarak tarihe geçti.

Yangından en çok etkilenen Paradise kasabasının uydu görüntüsü.

Yangından en çok etkilenen Paradise kasabasının uydu görüntüsü.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir